Peniaze poskytla „Nadácia Allianz“, ktorá nesie meno aj logo najväčšej poisťovne. Tabuľa sa alibisticky považuje za informačnú, pretože oficiálne pojednáva o tom, kto poskytol peniaze. V skutočnosti je to však čistá a nelegálna reklama.
Hneď, ako som túto správu uvidel, vedel som, že tá tabuľa nebude v súlade s kostolným poriadkom. Dnes jednoducho neexistuje dôvod, prečo by mala Dopravná polícia súhlasiť s nejakým reklamným pútačom, ktorý odpútava pozornosť vodičov. Obrátil som sa priamo na inštitúcie a tu sú výsledky:
Túto odpoveď mi z mesta poslali v piatok 20. februára. Na miesto som ihneď poslal taxikára na preverenie situácie. Pretože podstata novinárčiny je v preverovaní každej informácie! Tabule tam stále viseli! Opäť som teda kontaktoval mesto. Vysvitlo, že tabule síce nariadili odstrániť, akurát technické služby mesta vec ešte nestihli zrealizovať. Do pol hodiny od mojej intervencie však boli nelegálne pútače preč.

Lučenec je len začiatok. Všetci vieme, že takéto radary lemujú cesty po celom Slovensku. Verím, že sám Allianz proaktívne odstráni ďalšie nelegálne tabule. Ale už poznajúc túto firmu, skôr to vidím tak, že starostovia a primátori po celej krajine budú musieť začať konať ex-offo.
Lebo arogancia tohto giganta presahuje všetky hranice. Nič, čo by obchádzalo zákon, nie je tejto poisťovni cudzie. Len si pripomeňme, s kým tu máme dočinenia:
Vážení sprostredkovatelia poistiek Allianz,
firma, pre ktorú pracujete, vedie naprieč Slovenskom množstvo súdnych sporov s vlastnými klientmi. Nielenže im po náročnom životnom období a ťažkých tragédiách nevyplatila finančné plnenie prislúchajúce z ich poistnej zmluvy, ale ešte ich rovno obvinila z nekalého konania.
Namiesto posielania smajlíkov sa začnite starať o to, aby firma pre ktorú pracujete doručovala to, čo klientom sľubuje. Dohliadnite na to, aby ľudia, ktorým tú poistku predáte, reálne dostali ochranu, za ktorú si zaplatili.
Až vtedy, keď začnete robiť svoju prácu poriadne, sa tá moja stane úplne bezpredmetnou.